آموزش ایجاد برگه در وردپرس

ایجاد برگه در وردپرس

ایجاد برگه در وردپرس

برگه ها در وردپرس همان صفحات ثابت سایت هستند که برای یک بار در سایت ایجاد می شوند . و نیازی به تغییرات در برگه ها نیست . مثل برگه تماس با ما ، برگه درباره ما ، برگه حساب کاربری و ….. 

مگر اینکه شما بخواهید تغییراتی را در نوشته های برگه ایجاد کنید . خب دوستان حالا چطور می تونیم در سایتمون یک برگه ایجاد کنیم ؟

برای شروع کار ابتدا از بخش پیشخوان وردپرس خودتون روی گزینه برگه ها و سپس روی برگه افزودن جدید کلیک کنید مطابق تصویر زیر : 

 

ایجاد برگه در وردپرس
ایجاد برگه در وردپرس

با کلیک بر روی گزینه افزودن جدید وارد قسمت بعدی می شوید به تصویر زیر دقت کنید :

ایجاد برگه در وردپرس
ایجاد برگه در وردپرس

البته ما در سایتمون از ویرایش کلاسیک به جای ویرایش گوتنبرگ استفاده کردیم که شما می توانید در قسمت نصب افزونه ها اون رو نصب کنید .

اگر در مورد نصب افزونه ها آشنایی ندارید می توانید از این لینک آموزش نصب افزونه ها و قالب های وردپرس استفاده کنید .

خب همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید در قسمت افزودن عنوان ، عنوان برگه مورد نظر خودتون رو وارد می کنید و در قسمت پایین هم نوشته خودتون رو قرار می دید .

ایجاد برگه در وردپرس
ایجاد برگه در وردپرس

افزودن پرونده چند رسانه ای :

در این بخش شما می توانید  رسانه های خود تون رو ( شامل فیلم ، تصویر و ….) وارد قسمت نوشته های برگه می کنید .

بند : در قسمت بند شما می تونید نوشته برگه مورد نظر خودتون رو که توی قسمت نوشته به ترتیب بصورت فونت درشت تا ریز ( یعنی از تیتر 1 تا تیتر 6 ) قرار بدید .

منتهی بایستی توجه کنید که در متن نوشته از تیتر یک که فقط برای عنوان مطلب استفاده می شود رو فقط برای یک بار در برگه خودتون استفاده کنید .

چون اگر از این گزینه بیش از یک بار استفاده کنید می تونه به سئوی سایت شما آسیب برسونه

پس این مطلب رو همواره در نظر داشته باشید . اما از تیتر 2 تا 6 می تونید بصورت مناسب به دفعات استفاده کنید .

در قسمت چهار خط زیر هم می تونید نوشته خودتون رو چپ چین ، وسط چین و راست چین کنید .

B : یعنی بولد کردن شما می تونید مطلبی رو که می خواهید برجسته تر نسبت به بقیه نوشته ها نشون داده بشه بعد از انتخاب اون قسمت روی گزینه B کلیک می کنید . متن بصورت برجسته نشون داده می شه .

I : یعنی italic شما می تونید هر بخشی از متن رو که خواستید با کلیک بر روی این گزینه به حالت ایتالیک یا مورب تبدیل کنید . کافیست آن بخش از متن رو های لایت یا انتخاب کرده و سپس بر روی این گزینه کلیک کنید .

لیست نشاندار : با این گزینه شما می توانید متون نوشته شده خود را بصورت نشاندار ارائه کنید .

فهرست عددی : با این گزینه می توانید فهرست خود را بصورت عددی نشان دهید.

چینش متن :این بخش مربوط به چینش مطالب بصورت راستچین ، وسط چین و چپ چین هست که می تونید با استفاده از گزینه های زیر چینش محتوای خودتون رو تعیین کنید.    

 

لینک : می تونید نوشته های خود تون رو لینک دار کنید برای این کار کلمه یا جمله ای را که می خواهید لینک بشود رو انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه لینک کلیک کنید

با انتخاب این گزینه کادری باز می شود که می توانید آدرس لینک رو داخل اون قرار داده و سپس بر روی قسمت آبی رنگ کلیک کنید . با این کار متن یا کلمه انتخاب شده شما لینک دار می شود . برچسب بیشتر : از این گزینه می تونید برچسب های بیشتری رو در نوشته های خودتون قرار بدید . که با انتخاب این گزینه علامت خط تیره در بین نوشته های شما نمایان می شود .

تغییر نوار ابزار : اگر خواستید نوار ابزار برگه خودتون رو تغییر بدید و از امکانات بیشتری استفاده کنید می تونید بر روی این گزینه انتخاب کنید تا نوار ابزار شما تغییر کند

خط خوردن : اگر شما کلمه ای یا متنی در نوشته خودتون رو می خواهید بر روی آن خط بخورد می تونید این گزینه رو انتخاب کنید .

اندازه قلم : توی این قسمت می تونید اندازه فونت مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید.

رنگ متن : برای تغییر رنگ متن می تونید از این گزینه استفاده کنید و رنگ دلخواه خودتون رو انتخاب کنید .

رنگ پس زمینه : در این قسمت شما می تونید رنگ پس زمینه متن خودتون رو تغییر بدید و اون رو بصورت هایلایت شده به کاربران خودتون نشون بدید .

کاراکتر ویژه : برای این که در داخل متن خودتون از کاراکترهای مورد نیاز استفاده کنید می تونید از این گزینه استفاده کنید .

ایجاد برگه در وردپرس
ایجاد برگه در وردپرس

بازگردانی : و برای اینکه نوشته های خودتون رو بازگردانی بکنید می تونید از این گزینه استفاده کنید .

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید در سمت چپ برگه کادر فوق وجود داره که بخش های مهم اون رو خدمتتون توضیح می دیم .

وضعیت : در این قسمت اگر می خواهید متن شما سریعاً منتشر شود به حالت منتشر شده که در تصویر مشاهده می کنید می تونید دگمه آبی رنگ بروز رسانی رو بزنید تا متن شما منتشر بشه .

  اگر خواستید که متن شما به حالت پیش نویس تغییر بکنه تا تغییرات مورد نظر خودتون رو روی اون بدید و سپس منتشر کنید می تونید در قسمت وضعیت بر روی ویرایش کلیک کرده و سپس در کادر قسمت منتشر شده بر روی پیش نویس یا در انتظار بازبینی کلیک کنید .

ضمناً اگر خواستید که متن شما به حالت عمومی منتشر شود تا تمام کاربران بتونند متن شما رو مطالعه کنند بایستی قابلیت مشاهده به حالت عمومی باشه.

و اگر خواستید روی نوشته های برگه خودتون رمز بگذارید می تونید در قسمت قابلیت مشاهده بر روی گزینه محافظت شده با رمز عبور  کلیک بکنید و سپس یک رمز رو به دلخواه انتخاب کنید و در نهایت بر روی گزینه بروز رسانی کلیک کنید .

حالا کاربران در این حالت با وارد کردن رمز می تونند نوشته شما رو ببینند .

در قسمت منتشر شده طبق تصویر که تاریخ در آن قرار گرفته می تونید نوشته های برگه خود تون رو زمان بندی کرده تا در ساعت و تاریخ خاصی در سایتتون منتشر بشن که این مورد خیلی می تونه روی سئوی سایتتون تأثیر داشته باشه .  

ایجاد برگه در وردپرس
ایجاد برگه در وردپرس

 

ویژگی های برگه :

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می فرمایید . می تونید در قسمت برگه مادر ، یکی از برگه هایی را که در لیست کشویی قرار گرفته را می توانید بعنوان برگه مادر خود انتخاب کرده و نوشته داخل برگه خودتون رو به اون برگه اختصاص بدید .

قالب : در قسمت قالب هم می تونید یکی از قالب های داخل لیست کشویی رو برای برگه ای که ساختید قرار بدید .

در قسمت page layout  یا طرح بندی صفحه هم می تونید یکی از طرحها در لیست کشویی همین بخش انتخاب کنید .

تصویر شاخص : و اما در مورد تصویر شاخص شما تصویری رو بعنوان تصویر شاخص انتخاب می کنید تا این تصویر در صفحه شما بعنوان تصویر شاخص نمایش داده شود .

خب دوستان تمامی بخشهایی که مورد نیاز بود رو خدمتتون توضیح دادیم تا بتوانید به راحتی یک برگه ایجاد بکنید و اون رو توی سایت خودتون منتشر کنید .

اگر پیشنهاد و یا سئوالی در این زمینه داشتید از بخش دیدگاه می تونید بپرسید تا پاسخگوی سئوالات شما باشیم .    

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.