آموزش جامع ایجاد فهرست در وردپرس

آموزش ایجاد فهرست در وردپرس

سلام خدمت دوستان عزیز توی این مقاله می خواهم در مورد ایجاد فهرست در وردپرس با شما صحبت کنم و اینکه فهرست ها در وردپرس چی هستندو چطور می شود اونها رو در سایت وردپرسی خودمون ایجاد کنیم .

اگر با ایجاد فهرست در وردپرس آشنایی ندارید پس بیایید تا انتهای این مقاله با من همراه باشید تا بصورت قدم به قدم ایجاد فهرست در وردپرس را با همدیگر یاد بگیریم .

برای شروع کار ابتدا بایستی در پیشخوان وردپرس سایتتان از قسمت نمایش بر روی فهرست ها کلیک کنید . مانند تصویر زیر :

 

 

بعد از اینکه بر روی فهرست ها کلیک کردید تصویر زیر نمایان می گردد :

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می فرمایید ابتدا بایستی یک فهرست جدید ایجاد کنید . برای این کار در قسمت نام فهرست یک نامی را برای فهرست خود انتخاب کنید بعد از اینکه نام فهرست خودتان را انتخاب کردید سپس بر روی ایجاد فهرست کلیک کنید تا یک فهرست جدید برای شما ساخته شود .

مطالعه این مقاله را از دست ندهید : آموزش جامع و تصویری ایجاد برگه در وردپرس

سپس اگر می خواهید این فهرست بعنوان منوی اصلی سایت شما باشد در قسمت تنظیمات فهرست داخل مربع منوی اصلی را تیک دار کنید . مانند تصویر زیر :

با ایجاد فهرست تمامی گزینه های سمت راست فعال خواهند شد .

حال اگر می خواهید دسته هایی که قبلاً ایجاد کرده اید را در منوی خود قرار دهید بایستی انها را انتخاب کرده و سپس بر روی افزودن به فهرست کلیک کنید .

در صورتی که بخواهید برگه های سایت خود را بعنوان فهرست انتخاب کنید . پس از اینکه برگه ها را در سایت خود ایجاد کردید حالا در بخش سمت راست تمامی برگه های ایجاد شده را مشاهده خواهید کرد که می توانید با انتخاب آنها و سپس انتخاب گزینه افزودن به فهرست به سمت چپ بخش فهرست منتقل می گردند .

در مورد نوشته ها هم همینطور هست و شما بعد از انتخاب نوشته های مورد نظر خود و سپس با انتخاب گزینه افزودن به فهرست می توانید به قسمت فهرست ها اضافه کنید.

مطالعه این مقاله را از دست ندهید : آموزش ایجاد نوشته در وردپرس

همچنین اگر می خواهید پیوندهایی را بعنوان فهرست منوی سایت خود قرار دهید بایستی از قسمت راست تصویر فوق بر روی گزینه پیوندهای دلخواه کلیک کنید . با کلیک بر روی این گزینه کادری باز می شود مانند تصویر زیر :

 

در قسمت نشانی اینترنتی آدرس url پیوند دلخواه خود را وارد کنید . در قسمت متن پیوند عنوان پیوند مورد نظر خود را وارد می کنیم و در نهایت بر روی گزینه افزودن به فهرست کلیک می کنیم .

بعد از اینکه منوها را در قسمت فهرست ها اضافه کردید حالا بایستی آنها را مرتب کنید . شما می توانید با کشیدن و رها کردن منوها و بالا و پایین قراردادن منوها آنها را تنظیم کنید. در صورتیکه خواستید برای منوهای خود زیر منو ایجاد کنید با کشیدن آنها کمی به سمت جلوتر زیر منوی مورد نظر شما ایجاد می گردد به تصویر زیر دقت کنید .

آموزش ایجاد فهرست در وردپرس

خب دوستان آموزش ایجاد فهرست در وردپرس هم به پایان رسید و امیدواریم با این آموزش بتوانید منوهای خودتان را در سایتتان به راحتی ایجاد کنید . اگر سئوال و یا پیشنهادی در این زمینه داشتید می توانید در پایین همین بخش در قسمت دیدگاهها با ما در میان بگذارید .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.