چگونه از طریق موبایل کسب درآمد کنیم ؟

کسبدرآمدباموبایل

شاید شما دوست عزیز این فکر به ذهنتان برسد که چطور می توان با موبایل کسب و کار آنلاین راه اندازی کرد و به اندازه کسب و کار فیزیکی خود و یا حتی بهتر از آن کسب درآمد داشت ؟

در این قسمت می خواهم این مطلب را کاملاً برای شما بیان کنم و روشهای مختلف کسب درآمد با موبایل رو براتون شرح بدم تا بتونید از طریق اون کسب درآمد کنید . پس تا انتهای این مقاله با من همراه باشید .

موبایل یا یک استودیوی مجهز

واقعاً به این گوشی که در دستان شما هست کمی توجه کنید خیلی ها از همین گوشی فقط برای تماس تلفنی و یا چت آنلاین در تلگرام و اینستاگرام استفاده می کنند . آیا به نظر شما گوشی ما فقط برای این موضوع کاربرد دارد یا نه شما می توانید به درآمدهای بسیار بالایی حتی خیلی بیشتر از یک شغل فیزیکی و سنتی داشته باشید . بله می توانید به درآمدی برسید که حتی فکرش را هم نمی کنید .

اگر موبایل شما یک گوشی هوشمند است پس وقتتان را بیهوده هدر ندهید و اولین کسب و کار خود را استارت بزنید .

خب چطور می تونم این کار رو بکنم ؟

تولید محتوا کنید و بفروشید . الان حتماً به این فکر می کنید که خب چطور من می تونم این کار رو انجام بدم خیلی راحت هست دوست من !! کافی هست که شما یک محتوای آموزشی بسازید و اون رو بصورت فیلم ، صوت و حتی بصورت یک کتاب الکترونیکی ( منظورم pdf ) بفروشید .

مثلاً شما یک مکانیک خودرو هستید و می خواهید محتوا تولید کنید . محتوای شما می تونه در مورد تعمیرات اولیه خودرو شامل تعویض فیوض ماشین و یا با باتری به باتری کردن با کابل و متصل کردن آنها از ماشین خاموش به ماشین روشن و در نهایت شارژ کردن باتری خاموش هست و خیلی مواردی که با تولید یک محتوای آموزشی در حیطه کاری خودتون می تونید آنها را بفروشید و کسب درآمد کنید .

محتوایصوتیتولیدکنید

با همین گوشی که در دست شما هست می توانید وارد برنامه ذخیره صدا بشید و یک محتوای آموزشی بصورت صوتی تولید کنید و اون رو بفروشید .

محتوایویدیویی تولید کنید

گوشی های امروزی که الان همواره نوع پیشرفته اون تقریباً در دستان همه ما ها هست می توانید خیلی راحت با ورود به بخش فیلم برداری اون و زدن دکمه رکورد یک محتوای آموزشی ویدیویی چند دقیقه ای تولید کنید و اون رو بفروشید .

محتوای متنی یا کتاب الکترونیکی تولید کنید

دوست من شما می توانید مطالب آموزشی خودتون رو بصورت یک کتاب الکترونیکی و بصورت pdf در چند صفحه تهیه کنید و اون رو به فروش برسونید .

چطور این کار رو بکنم ؟

خیلی ساده هست مطالب و محتوای آموزشی خودتون رو داخل یک نرم افزار تایپ مثل ورد بنویسید و سپس تو قسمت ذخیره اون رو به فرمت pdfذخیره سازی کنید .

چه نوع محصولاتی میتونم تولید کنم؟

شما می تونید در فرمتهای مختلف مثل دوره های آنلاین ،فایلهای صوتی ، وبینار ، مقاله ، کارتهای آموزشی ، فیلمهای ویدیویی و سی دی های صوتی ، تصویری و …. می توانید محصول تولید کنید و اون ها رو بفروشید

چه چیزی رو آموزش بدم؟

این موضوع خیلی ساده هست معمولاً همه ما در یک زمینه خاصی علاقمند هستیم پس همین الان یک کاغذ و قلم بردارید و به چیزهایی که علاقمند هستید رو روی کاغذ بنویسید و سپس ببینید که در مورد کدومیک از اونها می تونید یک محتوای آموزشی خیلی جامع و کامل بنویسید و یا اینکه یک فایل صوتی و یا ویدیویی با گوشی خود تولید کنید و بفروشید .

اگر شما یک خانم خانه دار هستید می توانید در مورد آشپزی با موبایل خود فیلم تهیه کنید و مراحل تهیه یک غذا را با موبایل خودتون همراه با صوت تولید کنید و سپس اون رو برای فروش بگذارید .

اگر شما یک متخصص در زمینه برنامه نویسی وب هستید نیز می توانید با موبایل خود یک فایل آموزشی تهیه کنید و اون رو به شکلهای مختلف مثل فایل های صوتی ، ویدیویی و غیره تولید کنید .

به هر حال در هر زمینه ای که فعالیت می کنید می تونید با موبایل خودتون همونطور که در بالا ذکر کردم فایلهای صوتی ، ویدیویی و متنی تولید کنید .
و اما مزایای تولید محتوای آموزشی با موبایل :
دفتر کار
همونطور که می دانید شما نیاز به هیچ دفتر و اداره و محل کاری برای این موارد ندارید و این خود یکی از مزایای این نوع کسب و کارها هست . فقط یک محیط ساکت برای خود ایجاد کنید و شروع به تولید فیلم ، صوت و کتاب الکترونیکی با موبایل خود بکنید .

سود قابلتوجه
ببینید هر کسب و کار فیزیکی که دارید مسلماً با فروش اون محصول فقط برای یک بار سودی را می تونید بدست بیاربد . مثلاً با فروش یک موبایل شاید با سودی حدود 10 درصد فقط برای یک بار از این محصول کسب درآمد کنید . اما اگر یک فایل ویدیویی ، صوتی و یا متنی تولید کنید می تونید بصورت مادام العمر از آن کسب درآمد کنید و این یکی از مزایای این نوع کسب و کارهاست  که خیلی ها از اون غافل هستند .
مسلماً در هر اداره ای برای پیشبرد امور و کارها بایستی تعدادی بعنوان کارمند استخدام شوند ولی در این نوع کسب وکارها فقط شما هستید که به تنهایی می تونید کسب و کار خودتون رو مدیریت کنید و به درآمد بسیار بالایی برسید .
لوازم مورد نیاز
در کسب و کارهای فیزیکی برای اینکه یک کسب و کاری بتونه شکل بگیره بایستی لوازم مورد نیاز اون به مقدار بسیار زیاد موجود باشد و هر دفعه بایستی اونها رو تهیه کنید . اما در این نوع کسب و کارها شما فقط به تعدادی سی ، یک گوشی موبایل که قابلیت فیلمبرداری و همچنین اینترنت نیاز دارید یعنی محدوده لوازم شما بسیار محدود خواهد بود .
 برنامه روزانه شما
شما می تونید روزی فقط با دو ساعت کار در این فضا و تهیه فیلمهای آموزشی ، صوتی و متنی با موبایل کسب و کار خودتون رو شروع کنید .
تهیه محتوای آموزشی
هر روز زمانی را برای مطالعه در زمینه کسب وکار مورد علاقه خودتان اختصاص بدید و در اینترنت محتوای آموزشی مورد نظر خودوتون رو جستجو کنید اما هرگز از مطالب دیگران کپی برداری نکنید منظورم این هست که در مورد مطالب و محتوای اموزشی خودتون از سایتهای مختلف ایده بگیرید و سپس شروع به نوشتن مطلب آموزشی خودتون بکنید . بعد از مدتی تکرار و تمرین به راحتی می توانید مطالب و محتواهای آموزشی خیلی خوبی تولید کنید .

محتوایخودتانروتوسعهبدید
هر روز زمانی را برای گسترش محتوای خود اختصاص بدید شما اگر هر چقدر در این زمینه مهارت لازم را داشته باشید اما در زمینه بازاریابی و گسترش آن تلاش نکنید مسلماً در این زمینه موفقیت زیادی پیدا نخواهید کرد. چون شما باید بتوانید از  طریق بازاریابی ایمیلی ، ایجاد کانال واتساپ ، بازاریابی با تلگرام ، بازاریابی با اینستاگرام و …. محتوای آموزشی تولید شده خودتان را گسترش بدید تا همه ، این مطالب و محتوای شما را در سطح وب مشاهده کنند . اونوقت هست که می تونید یک درآمد عالی برای خود داشته باشید .

روشهایتهیهویدیویآموزشیباموبایل :

فیلمبرداریازخودتان

می تونید یک سه پایه آموزشی تهیه کنید و از خودتون فیلم برداری کنید و مطالب و محتوای آموزشی مورد نظر خود را تهیه کنید . شاید این کار در درجه اول کمی با اضطراب همراه باشه و نتونید اونطوری که مورد نظر شما هست ویدیو تولید کنید اما با کمی تمرین و هر روز با 20 دقیقه ممارست و قرار گفتن جلوی دوربین و تولید ویدیو می تونید در این کار موفق شوید . این روش بهترین روش تهیه محتوای آموزشی هست که می تواند تأثیر بسیار زیادی روی جذب مخاطب داشته باشه .
فیلمبرداری از سوژه مورد نظر
این بار گوشی خود را طوری تنظیم کنید تا بتوانید از سوژه مورد نظر خودتان فیلمبرداری کنید و همزمان با فیلمبرداری در مورد آن توضیحات لازم را ارائه نمایید . این هم یکی از روشهای تولید ویدیو هست که می توانید یک ویدیوی آموزشی تولید کنید .
کسب درآمد با موبایل
کسب درآمد با موبایل
مطالعه این مقاله را از دست ندهید :۱۰روش فوق العاده عالی در افزایش فروش محصولات
فیلمبرداری همزمان از موبایل خودتان
در این زمینه اپلیکیشن هایی در سطح وب وجود دارند که شما به کمک اونها می تونید از صفحه موبایل خود فیلمبرداری کنید . یکی از این اپلیکیشن ها ، اپلیکیشن mobizen هست که با اون می تونید علاوه بر فیلمبرداری از موبایل خودتون لوگوی خودتون رو هم توی ویدیوی آموزشی خودتون قرار بدید و حتی اون رو ویرایش کنید . البته این اپلیکیشن برای گوشیها با سیستم عامل اندروید هست و می تونید اپلیکیشن های مختلفی را با توجه به نوع سیستم عامل گوشی خودتون پیدا کنید و سپس نصب کرده و فیلم آموزشی خودتون رو تولین کنید .
برای دانلود اپلیکیشن mobizen بر روی لینک زیر کلیک کنید.
نکاتمهمفیلمبرداریحرفهایباموبایلچیست؟
تنظیم تصویر
هنگامی که می خواهید یک ویدیوی آموزشی با موبایل خود تهیه کنید ابتدا سه پایه را طوری تنظیم کنید که تصویر کاملاً در قاب گوشی شما قرار بگیرد و هرگز موبایل خود را با زوایای مختلف که تصاویر بخوبی در آن قرار نمی گیرد را بر روی سه پایه قرار ندهید . سعی کنید گوشی موبایل شما بصورت کاملاً عمود بر سه پایه قرار داشته باشد . مانند تصویر زیر :
کسب درآمد با موبایل
کسب درآمد با موبایل
در این مورد بایستی فضای بالای سرمان را در گوشی درست تنظیم کنیم و بگونه ای نباشد که فضای بیشتری در قاب گوشی مان قرار گیرد با اندکی تمرین و ممارست می تونیم این کار رو به خوبی انجام دهیم و فضای بالای سرمان را در قاب گوشی خود درست تنظیم کنیم .
در فضایی که فیلمبرداری با گوشی انجام می دهید باید نور به اندازه کافی وجود داشته باشد تا تصویر ویدیوی ما با کیفیت خوبی تهیه بشود .
ابن کار رو با نور پردازی از طریق روشن کردن لامپ اگر در داخل اتاق فیلمبرداری را انجام می دهید می توانید تنظیم کنید . اگر هم نور به اندازه کافی وجود ندارد در یک محیط آزاد و بیرون از اتاق کار فیلمبرداری را انجام دهید .
ویرایش فیلم ضبط شده با موبایل
کسب درآمد با موبایل
کسب درآمد با موبایل
مسلماً هنگامی که شروع به ضبط فیلم می کنید ممکن است بخشهایی دچار مشکل ضبط گردد یا اینکه بخواهید آنها را ویرایش کنید می توانید با موبایل این کار را به راحتی انجام دهید .
اپلیکیشن هایی در سطح وب وجود دارند که شما به راحتی با نصب این اپلیکیشن ها در موبایل خود می توانید به راحتی فیلم ضبط شده توسط موبایل خود را ویرایش کنید .
یکی از این اپلیکیشن هاKineMasterPro Video Editor Fullهست که لینک آن را جهت دانلود نرم افزار قرار داده شده است .

منکهسایتفروشگاهیندارم چطور می تونم فیلمهای آموزشی را که تهیه کرده ام را بفروشم؟
سایتهای فروش فایل در اینترنت زیاد هستند و یکی از این سایتها که شما می توانید بدون هیچگونه دردسری این فایلها را به فروش برسونید فایل سل هست . شما به راحتی می توانید فایل ویدیویی مورد نظر خودتون رو در آن آپلود کرده و سپس به فروش برسونید .
و کلام آخر اینکه :
اگرهمخواستهباشیدکهخودتانیکسایتفروشگاهیطراحیکنیدمیتوانیدخیلی راحت و بدون
هیچگونه دانش کدنویسی و فقط با استفاده از سیستممدیریتمحتوا یعنی وردپرس اقدام به ایجاد یکسایت فروشگاهی بکنید وفیلمهایویدیویی خودتان را در آنجا بفروشید و از این طریق با موبایل خود کسب درآمد کنید .
خب دوستان توی این مقاله روشهای کسب درآمد با موبایل رو خدمتتون عرض کردیم امیدوارم این مقاله هم مورد پسند شما واقع شده باشد خوشحال می شویم با نظرات سازنده خود ما را در جهت بهبود کیفیت سایت یاری فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.